• Przechowalnia 0
 • Szybki kontakt
  Pracujemy w godzinach od 8-18 od poniedziałku do piątku.
  Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem

  tel. 504 123 983

  i adresem mailowym:

  temporalis.pl@wp.pl
   Płatność online
   Szybkie płatności bankowe, płatności kartą i przelewem.

   karty płatnicze

   Sprzedaję na Allegro
   Na allegro mogą Państwo dokonać zakupu o około 10% drożej, niż w moim sklepie
   Logo serwisu allegro

   Węgiel Aktywowany Aktywny Granulowany 15kg Pellet

   127,80 zł

   Producent: SunSun
   Produkt niedostępny
   Waga:15.00 kg
   Sprawdź koszty wysyłki

   Koszty dostawy tego produktu

   Zapytaj o produkt

   Węgiel aktywowany 15kg

   Węgiel aktywowany, zwany także węglem aktywnym , jest formą węgla przetwarzanego w celu uzyskania małych porów o małej objętości, które zwiększają powierzchnię dostępną dla adsorpcji lub reakcji chemicznych. Tyle w teorii. Może tylko dodam, że powierzchnia 1 grama (tak, na pewno jednego grama) węgla aktywnego może wynosić od 5002 do 30002 !!!

   Czy każdy węgiel aktywny jest sobie równy?

   Otóż nie. Zależnie z jakiego drewna został pozyskany i w wyniku jakiej aktywizacji. Może być aktywacja chemiczna lub fizyczna, jednak to materiał na zupełnie osobny artykuł, który zapewne w najbliższych dniach pojawi się na moim blogu. Różnice polegają na funkcji tego węgla, wielkości powierzchni filtracyjnej, a w skrajnym przypadku węgiel, który był przeznaczony np do filtracji gazu, zatruje wodę i wybije wszystkie zwierzęta. Dlatego zdecydowanie odradzam zakup węgla przeznaczonego do innych celów, niż oczyszczanie wody.

   Węgiel aktywny w akwarium - działanie

   Po pierwsze węgiel aktywny wchłania NO3 (azotany), czyli wynik metabolizmu zwierząt i procesu gnilnego roślin. Podczas rozkładania się odchodów ryb, ich szczątek oraz podczas rozkładania się czegokolwiek w akwarium, wytwarzane jest no3. To ono jest właśnie usuwane przez węgiel aktywny i to jedna z największych jego zalet.

   Drugą ważną zaletą jest usuwanie garbników z wody, czyli zabarwienia wody powstałego w wyniku włożenia do wody korzenia lub kokosa.

   Dodatkowo, dzięki dużej porowatości węgla aktywnego, wyłapuje on drobne zanieczyszczenia i sprawia, że woda staje się dosłownie krystalicznie czysta.

   Leczenie wielu chorób, czyli np pleśniawek.

   Węgiel aktywny w akwarium a glony

   Największą jednak zaletą węgla aktywnego w filtrze akwariowym jest... usuwanie glonów. Konkretnie krasnorostów, czyli chyba najtrudniejszych i najbrzydszych glonów. To właśnie dzięki tej funkcji węgla aktywnego, jest on bardzo czesto polecany ludziiom, którzy nie mogą ogarnąć porostu glonów w akwarium.

   Wady stosowania węgla aktywnego w akwarium

   Największą wadą węgla aktywnego jest krótki czas działania. Są producenci, którzy podają czas działania nawet 6 miesięcy. Nie polecam, a wręcz przestrzegam przed takimi herezjami. Węgiel aktywny bardzo dobrze pochłania wiele rzeczy i klaruje wody, jednak w momencie nasycenia oddaje wszystko do wody i to z minuty na minutę. Nie zdążymy zauważyć, że dzieje się coś złego. 500 gramów węgla może wytruć wszystko w akwarium 500 litrów. Na prawdę. Ja swoim klientom zalecam wyciągnięcie węgla po 4 tygodniach. Jego koszt nie jest duży. Nie powinno uderzyć nas to po kieszeni. Jednak możemy spać spokojnie. Nikt nie chciałby wstać rano i zobaczyć cmentarzyska ryb, bo za długo trzymał węgiel w wodzie.
   Drugą wadą jest absorpcja wielu leków. Niestety, węgiel neutralizuje działanie większości leków, więc raczej trzeba podejść do tego tak, że albo jedno, albo drugie. Szkoda marnować pieniądze na leki, żeby napychać nimi węgiel.

   Węgiel aktywny w podłożu akwarium - mit

   Bzdura, nie stosuje się czegoś takiego? Dlaczego? Polecam wymieniać węgiel aktywny co 4 tygodnie. Co 4 tygodnie chcesz zmieniać wystrój akwarium i wymieniać podłoże? Nie chcesz. Wierz mi.

   Węgiel aktywny w płynie do akwarium - mit

   Nie ma czegoś takiego. Chodziło zapewne o węgiel w sensie dwutlenek węgla, czyli co2 dla porostu roślin. Tak, co2 w płynie istnieje i jest potocznie nazywane węgiel w płynie. Nie istnieje jednak coś takiego, jak węgiel aktywny w płynie do akwarium.

   Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

   Napisz recenzję
   Klienci polecają również:
   • Gammarus - kiełż syberyjski suszony liofilizowany firmy Glopex
    Szybki podgląd

    KIEŁŻ SYBERYJSKI gammarus pokarm dla żółwi 1000ml

    9,45 zł

   • algen wafers - pokarm firmy glopex ze spiruliną w formie wafelków
    Szybki podgląd

    GREEN WAFERS TABLETKI SPIRULINA ALGAE 500g/1000ml

    31,51 zł