Napowietrzacz do akwarium
Napowietrzacz to serce układu napowietrzającego akwarium. Pompuje powietrze pod niewielkim ciśnieniem do wody w akwarium. Pęcherzyki powietrza unoszą się w toni wody, w wyniku czego woda w akwarium nasyca się tlenem. Bez napowietrzacza woda w akwarium może stać się prawdziwym bagnem. Dzięki napowietrzaczowi w akwarium zachodzi proces napowietrzania, czyli woda nie staje się zatęchła i zastana. Taka woda pod pokrywą akwarium bez cyrkulacji powietrza z czasem zaczyna na prawdę śmierdzieć, a jak śmierdzi, to zachodzą w niej procesy gnilne. Nie jest to nic dobrego dla zwierząt akwariowych. Napowietrzacze akwariowe dzielą się na napowietrzacze membranowe i napowietrzacze tłokowe. Napowietrzacze tłokowe są droższe, ale zapewniają większą wydajność i dużo dłuższą żywotność. Robią hałas, ale mogą być instalowane w bardzo dużych akwariach, a także przydadzą się w przypadku całego regału z akwariami.
Napowietrzacze membranowe działają przy użyciu gumowych membran, które są ściskane i rozszerzane
przez elektromagnesy. Taki cichy napowietrzacz będzie bardzo przydatny, jeśli akwarium jest w sypialni. Zużywa mało energii i jest stosunkowo cichy. Ich wydajność nie jest tak wysoka jak przy napowietrzaczach tłokowych, ale spokojnie wystarczają na akwarium do 300 litrów. W przypadku większych akwariów, któe stoją w sypialni, koniecznym będzie zastosowanie co najmniej dwóch napowietrzaczy membranowych.
Napowietrzacz akwariowy to płuca w układzie oddechowym akwarium, ponieważ to on powietrze w wężyki. Szczególnie ważnym będzie napowietrzacz, jeśli masz akwarium gęsto zarybione. Czym więcej mieszkańców akwarium, tym więcej tlenu musimy rozpuścić w wodzie.
Zatem napowietrzacz do akwarium pozwala żyć Twoim rybom, ale dzięki zastosowanie fajnego kamienia napowietrzającego lub kurtyny, może tworzyć także fajną ozdobę akwariową. Poprawia wygląd akwarium i ozdabia Twój mały podwodny świat.
Możesz kupić taki napowietrzacz akwariowy składając zamówienie na naszej stronie internetowej.