• Przechowalnia 0
 • Larwy komara dla rybek - super pokarm dla ryb akwariowych stawowych

  Jeśli powiem Ci, abyś ściągnął komary na swoje podwórko, uznasz mnie za wariata? Przeczytaj ten artykuł, bo kilka miesięcy temu pomyślałbym tak samo.
  Nawet nie wiesz jak wielu akwarystów karmi ryby larwami komarów. Dlaczego?
  Jest wiele powodów. Po pierwsze poprawia to wybarwienie ryb, po drugie wzmaga rozmnażanie ryb (i to bardzo), a także polepsza stan ich zdrowia.
  Twoje ryby na pewno także pokochają taki rodzaj pokarmu!
  Jednak nie musisz kupować larw komarów w sklepie, a ja zaraz opiszę krok po kroku jak samemu założyć taką hodowlę. W rzeczywistości wszystko, co potrzebujesz do produkcji własnego pokarmu dla ryb, masz pod ręką, a ja zaraz Cię wszystkiego nauczę.
  Zacznijmy od teorii.

  Co to są larwy komarów?

  Podczas gdy komary większość życia spędzają w powietrzu, larwy komarów spędzają cały czas pod wodą. Ryby uważają je za pyszne. Larwy komara to tylko jeden etap życia komara. Są cztery różne etapy, z których trzy są doskonałym pokarmem dla ryb. 
  Cykl życia komarów - hodowla larw komarów
  Etap 1: Jaja
  Dorosłe komary składają jaja wprost do wody, a one unoszą się na powierzchni wody. Takie jaja w wodzie grupują się w pewnego rodzaju maź, którą jesteś w stanie znaleźć w szuwarach i przenieść do słoika. 
  Etap 2: Larwy komara
  Z jaj wylęgają się larwy komara. Możesz rozpoznać larwy komarów po ich ruchach w wodzie. Larwy komarów żywią się algami i wiele ryb uważa je za istny przysmak. 
  Etap 3: Poczwarka komara
  Larwa komara zrzuca skórę i staje się poczwarką. Możesz rozpoznać poczwarkę po kształcie i sposobie, w jaki się poruszają. Jest to kolejny etap życia komara, na któym jest przysmakiem dla ryb.
  Etap 4: Dorosły komar
  Jest to unoszący się w powietrzu, gryzący szkodnik, którego znasz i którego nienawidzisz (jestem pewien). Dorosły komar składa jaja i cykl się powtarza. 
  Etapy podwodne(czyli okres, w którym komar jest przysmakiem dla ryb), będą trwać 5-14 dni. Wszystko zależy od pory roku i odmiany komara, a tych jest całkiem sporo. To daje rybom do 14 dni pożywienia… Trochę to straszne, ale teraz na pewno widzisz, że hodowla larw komarów może być doskonałym źródłem pożywnego pokarmu dla ryb.

  Które ryby jedzą larwy komarów?

  Powinieneś już wiedzieć, że większość ryb z radością będzie żerować na larwach komarów. W zasadzie wszystkie. Długo można by było to wymieniać. Ni tylko ryby uwielbiają larwy komarów. Nawet aksolotle je lubią!
  Ale ryby, które je kochają najbardziej? Ryby zjadające larwy komarów w ich naturalnym środowisku:
  • Karasie
  • Gupiki
  • Tilapia
  • Karpie
  • w tym Karpie Koi

  Jak pozbyć się larw komarów z oczka wodnego

  Jednak jeśli w Twoim oczku zadomowiło się zbyt dużo komarów i chcesz się ich po prostu pozbyć, to najlepszym zabijaką będzie Gambuzja pospolita (Mosquitofish). Jest to na prawdę idealny tropiciel larw komarów i wymarzony zabójca, bo jedna ryba zjada setki larw każdego dnia! Zatem jeśli jesteś tutaj, aby pozbyć się właśnie komarów, to też wiesz już coś więcej.

  Jak wyhodować larwy komara?

  Rysunek larw komara
  Nie potrzebujesz specjalistycznego i drogiego sprzętu, aby skutecznie hodować super jakości pokarm dla Twoich ryb. W rzeczywistości potrzebujesz tylko jednej rzeczy… Pojemnika na wodę… Wystarczy każde stare wiadro, beczka, akwarium lub bęben. Mówiąc prościej, im więcej wody zawiera pojemnik, tym więcej larw komarów możesz wyhodować. Jeśli chodzi o sprzęt, to naprawdę wszystko, czego potrzebujesz!