• Przechowalnia 0
 • Jak często karmić bojownika?

  Karmienie bojownika

  Jeśli chodzi o trzymanie ryb w akwarium, karmienie zawsze będzie rutynową czynnością. Upewnij się jednak, czy Twoje ryby otrzymują odpowiednie składniki odżywcze, których potrzebują, aby się rozwijać. Niektórzy akwaryści po prostu karmią swoje ryby dowolną marką i dowolnym rodzajem pokarmu dla ryb.
  Nie powinno tak być, ponieważ różne rodzaje ryb mają różne wymagania żywieniowe. W tym przypadku przyjrzymy się bojownikom.

  Ile pokarmu podawać bojownikowi?

  Karmienie bojowników jest bardzo ważne, ale musisz także kontrolować ilość podawanego pokarmu. I nie chodzi tutaj o marnowanie pokarmu - oszczędności. Pamiętaj, aby podać tylko taką ilość jedzenia, jaką może on zjeść w ciągu 2 minut. Tak, tylko dwóch minut. Pozostała dawka pokarmu w akwarium po prostu zmarnuje się - osiądzie na dnie akwarium i z czasem tam zgnije. Biorąc pod uwagę, że w zbiornikach z bojownikami stosuje się raczej bardzo słabą filtrację, możesz sobie wyobrazić ilość zanieczyszczeń, jakie może to spowodować w wodzie. Przy tak dużej ilości jedzenia osadzającej się na dnie trzeba by częściej czyścić (odmulać) akwarium, aby usunąć resztki z dna. A brudna woda z dużą zawartością no2 i no3 może łatwo wywołać chorobę u naszej kochanej ryby. Czasami możesz zaobserwować u bojownika, że ja ponad 2 minuty. Jeśli zobaczysz takie zachowanie, oznacza to, że twoja ryba przybiera na wadze, a to źle. Nie zdziw się, jeśli Twoja ryba zacznie przybierać wtedy na wadze, co także będzie miało na nią zły wpływ.

  Jak często karmić bojownika?

  Zazwyczaj kupiony w sklepie zoologicznym bojownik będzie dorosłym osobnikiem. W przypadku takiej ryby po prostu karm ją dwa razy dziennie. karmienie częściej nie ma sensu, bo pokarm albo zabrudzi nasze podłoże, jak opisałam to wyżej lub nasz bojownik zacznie tyć. Czasem na etykiecie pokarmu dla bojowników można przeczytać, żeby karmić je 3-5 razy dziennie. Moim zdaniem, jest to prosty chwyt marketingowy, który przyniesie niewiele większe zużycie pokarmu i niewielki zysk sprzedawcy, ale dla naszej ryby może być bardzo brzemienne w skutkach.

  Etykieta na pokarmie dla ryb może oznaczać, że należy ją karmić częściej, ale w rzeczywistości wiemy, że to tylko chwyt marketingowy, aby zachęcić cię do kupowania większej ilości pokarmu dla ryb. Ryba jest również podobna do człowieka - raz na jakiś czas pomija posiłek i to nie jest tragedia. Ilekroć pomijasz podawanie rybom pokarmu, może to jej pomóc, przeczyszczając jej układ trawienny. Pomyśl, skoro ta ryba je tylko przez dwie minuty, to pokazuje jak mały jest jej układ trawienny. Przerwa w karmieniu pomaga również rybom pozbyć się toksyn z organizmu przed wejściem w następny cykl. Możesz karmić go tylko raz dziennie lub pominąć dzień, a następnie wrócić do do standardowego cyklu karmienia. Najlepiej jednak pamiętać o regularnym karmieniu lub zakupić karmnik automatyczny.

  Czym karmić bojownika?

  Bojownik nazywa się bojownik nie bez powodu. Ta ryba chętnie atakuje inne rodzaje ryb w akwarium, jeśli tylko uzna je za zagrożenie.  Zatem jest to ryba, która lubi karmić się białkiem. Poniżej znajdują się niektóre z najlepszych rodzajów żywności dla bojowników:  
  1. Mrożonki - wystarczy kupić w sklepie wędkarskim dżdżownice i je zamrozić, a potem w małych porcjach rozmrażać i podawać swojemu pupilowi. Drugą wersją, nieco bardziej ekstrawagancką jest zakup małych krewetek mrożonych. Trzeba pamiętać tylko, aby przed karmieniem rozmrozić mięso dla bojownika! Nie podawać mu zmrożonego mięsa!
  2. Żywy pokarm - żywym pokarmem w tym przypadku mogą być dżdżownice, jednak zanim zużyjemy ich całe pudełko, zdążą już zdechnąć i się zepsuć, dlatego w przypadku dżdżownic warto przez dwa dni karmić żywymi dżdżownicami, a potem je zamrozić.
  Za to można mieć drugie małe akwarium i trzymać w nim krewetki np. red cherry (chyba najtańsza krewetka, która nie potrzebuje żadnych specjalnych warunków). W ten sposób mamy stały dostęp do żywego pokarmu dla bojowników.
  3. Gotowy pokarm w płatkach - jest to na pewno najtańsze jedzenie, ale i najłatwiejsze jedzenie w przygotowaniu i przechowywaniu. Musisz pamiętać jednak, że nie wszystkie bojowniki lubią pokarm w płatkach. To normalne. Wtedy niestety pozostaje nic, tylko przerzucić się na mrożonki lub żywy pokarm.
  4. Gotowy pokarm w pellecie - jest to specjalny pokarm dla bojowników w formie pelletu. Łatwo dostępny i nieco większe prawdopodobieństwo, że Twój bojownik polubi taką formę karmienia, ale znów nie ma gwarancji.
  5. Produkty suszone - Twój bojownik najprawdopodobniej uzna je za przysmak. Ze statystyk wynika, że ​​bojowniki często uwielbiają jeść tego rodzaju pokarmy. Na pewno zobaczysz, że tego pokarmu jedzą więcej, niż pokarmu żywego lub suszonego. Właśnie dlatego trzeba uważać z tym pokarmem, bo możesz nadmiernie roztyć swoją rybę.

  Wniosek

  Karmienie bojownika nie jest prostą sprawą. W jego przypadku można zauważyć, że pokarm w płytkach nie jest jego ulubionym jedzeniem, więc warto poświęcić czas na przygotowanie pokarmu mrożonego lub trzymanie żywego pokarmu.
  Ładny bojownik czerwony
  Użytkownik Allegro
  0.00% Pozytywnych komentarzy
  Typ
  Ostatnie
  7 dni
  Ostatnie
  30 dni
  Wszystkie
  Polecam
  0
  0
  Nie polecam
  0
  0
  Zgodność z opisem
  Obsługa kupującego
  Czas wysyłki
  Koszt wysyłki
  Pokaż listę aukcji