• Przechowalnia 0
 • Szybki kontakt
  Pracujemy w godzinach od 8-18 od poniedziałku do piątku.
  Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem

  tel. 504 123 983

  i adresem mailowym:

  temporalis.pl@wp.pl
   Płatność online
   Szybkie płatności bankowe, płatności kartą i przelewem.

   karty płatnicze

   Sprzedaję na Allegro
   Na allegro mogą Państwo dokonać zakupu o około 10% drożej, niż w moim sklepie
   Logo serwisu allegro

   CPF-2500 filtr samoczyszczący z UV-C 11W oczka 6m3

   275,00 zł

   Producent: SunSun
   Produkt niedostępny
   Waga:0.00 kg
   Sprawdź koszty wysyłki

   Koszty dostawy tego produktu

   Zapytaj o produkt

   Filtr do oczka wodnego cpf 2500 marki SunSun

   Najważniejsze cechy i szczegóły:
   • Łatwa konserwacja dzięki zintegrowanej funkcji auto czyszczenia w górnej pokrywie
   • Idealne połączenie filtra i technologii UVC - idealne do zwalczania glonów w oczku wodnym lub stawie
   • Zintegrowany wskaźnik zanieczyszczenia filtra brudem
   • Łatwy i nieskomplikowany montaż filtra
   Seria ciśnieniowych filtrów stawowych CPF należy do najnowszej generacji filtrów stawowych, łącząc w kompaktowym systemie wysokowydajny filtr biologiczno-mechaniczny z najnowocześniejszą technologią UV do najbardziej skutecznego zabijania glonów. Filtr może być wkopany w ziemię na brzegu stawu lub ustawiony gdzieś w pobliżu. Kompaktowy sposób budowy sprawia, że łatwo można go schować. Wszelkie połączenia, a także wszelka mechanika filtra znajdują się w głowicy filtra.
   Filtr ciśnieniowy zapewnia stabilną biologiczną równowagę i poprawia klarowność wody. Wraz z odpowiednią pompą (trzeba kupić taką o wydajności minimum 3000l/h maximum 10000l/h) zapewni nie tylko wodę oczyszczoną z brudów fizycznych, ale także stworzyć florę bakteryjną, która zacznie zwalczać azotany i azotyny w wodzie, czyli związki powstałe w wyniku rozkładania się czegoś w wodzie (nadmiar pokarmu, zdechłe zwierzęta, etc.)
   Działanie
   Filtry stawowe ze zintegrowaną lampą UV są kombinacją filtracji biologicznej i mechanicznej, oraz przyczyniają się do skutecznego wybijania glonów dzięki lampie sterylizującej UV-C. Ze względu na promieniowanie UV, żarnik UVC zmienia trzeciorzędową i czwartorzędową strukturę białek alg, co powoduje ich zwalczenie. Glony zbrylają się, tworząc w ten sposób duże kłaki, które łapią się w gąbki filtra, a zielona woda zaczyna się klarować.
   Podczas czyszczenia biologicznego bakterie nitryfikacyjne i denitryfikacyjne gromadzą się wewnątrz filtra trawiąc no2 i no3, czyli azotany i azotyny znajdujące się w wodzie.

   Samoczyszczenie

   Jest to filtr wyposażony w funkcję samoczyszczenia. Za pomocą jednej dźwigni można zmienić obieg wody i wypchać ciśnieniem pompy cały brud na zewnątrz filtra. Polecam użycie wody z brudem z filtra do podlania kwiatków. Jest to idealny darmowy nawóz i nie śmierdzi nadzbyt!

   Jak używać lampę UV?

   Przed pierwszym włączeniem lampy UV najlepiej odczekać około 4-6 tygodni, zanim bakterie nitryfikacyjne i denitryfikujące zasiedlą się w filtrze i namnożą się do odpowiedniej wielkości rodziny, która osadzi się w filtrze. Dopiero wtedy uzasadnione jest skorzystanie z lampy UVC. Proszę pamiętać, że bakterie zaczynają być aktywne w temperaturze ok. 10–12 ° C a maksymalna temperatura wody nie powinna przekraczać 40 ° C. Nie chodzi tutaj o temperaturę wody w stawie czy w oczku wodnym, jednak o temperaturę w filtrze. Jeśli ustawimy go na pełnym słońcu w lato, może nagrzać się do bardzo wysokich temperatur. Dlatego wskazane jest umieszczenie tego filtr w cieniu. Najlepiej nie wystawiać go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
   Filtr ciśnieniowy posiada zintegrowany wskaźnik zanieczyszczenia i wskaźnik pracy żarnika. Przyjmuje się, że w przypadku filtrów do stawów żarnik lampy najlepiej zmieniać raz w roku na początku sezonu. Powinien on przeżyć 8000 godzin świecenia, jednak dla lepszej efektywności dobrze jest wydać nieco ponad 20zł i wymienić ten żarnik.

   Jaki wąż do tego dobrać?

   Jest to bardzo zasadne pytanie. Filtr posiada w zestawie złączki do węży 20mm, 25mm i 32mm
   Ważne!!!
   Są to wymiary wewnętrzne węży. Ich zewnętrzny obwód jest dowolny.
   Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

   Napisz recenzję
   Zobacz także:
   • Mocny wąż do wody, który można zakopać

    15 m Wąż Karbowany 25MM - 1" do oczka wodnego

    120,00 zł