• Przechowalnia 0
 • Szybki kontakt
  Pracujemy w godzinach od 8-18 od poniedziałku do piątku.
  Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem

  tel. 504 123 983

  i adresem mailowym:

  temporalis.pl@wp.pl
   Płatność online
   Szybkie płatności bankowe, płatności kartą i przelewem.

   karty płatnicze

   Sprzedaję na Allegro
   Na allegro mogą Państwo dokonać zakupu o około 10% drożej, niż w moim sklepie
   Logo serwisu allegro

   Tła akwariowe

   Sortuj wg:
   Domyślny
   Filtrowanie produktów
   Wyświetlanie od 0 do 0 (z 0 pozycji) Stron:  0 
   Filtrowanie produktów
   Niestety nie znaleziono produktu!

   1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
   2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
   3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz lub skorzystaj z wyszukiwania zaawansowanego.
   4. Jeżeli używałeś filtrów ogranicz ilość wybranych opcji.
   Na razie mamy tła akwariowe o wymiarach 60x30cm, 100x50cm i 150x60cm. Każde tło można łatwo dociąć na wymiar konkretnego akwarium. Zawsze lepiej kupić nieco większe akwarium i je dociąć, co jest na prawdę bajecznie proste, niż potem kombinować jak dorobić brakujący pasek tła.

   Jak przykleić tło?
   Opiszę po krótce najłatwiejszy sposób położenia tła na akwarium. Otóż zaczynamy od przygotowania narzędzi. Będziemy potrzebowali odrobinę oleju, 3-4 listki papieru toaletowego, nóż do tapet, albo bardzo ostry nóż kuchenny i kartę plastikową (kredytową lub podobną). Jeśli mamy puste akwarium, to kładziemy je tak, aby zaklejana ścianka była na górze akwarium. Po prostu będzie wygodniej. Jeśli mamy już zalane akwarium, to nie ma innej rady, jak kleić tło na pionowej ściance, co będzie nieco trudniejsze. W pierwszej kolejności sprawdzamy, żeby na szybie nie było żadnych zanieczyszczeń. Następnie delikatnie moczymy olejem listki papieru toaletowego. Tymi listkami smarujemy olej na całej powierzchni ścianki, którą chcemy pokryć tłem akwarystycznym. Wystarczy bardzo cieniutka powierzchnia. Czym cieńsza warstwa, tym mniej oleju wycieknie nam bokami. Następnie przykładamy tło i nie przejmujemy się tym, ze zostają bąble powietrza. Nimi zajmiemy się za chwilę. Najpierw trzeba przyłożyć tło tak, aby nie zostawiły wolne paski najlepiej z żadnej ze stron. Jeśli mamy zbyt niskie tło, to lepiej zostawić wolny pasek u dołu, gdzie będzie zasłaniać podłoże. Gdy już mamy przyłożone tło, możemy zacząć zabawę z bąblami powietrza. Trzeba wziąć do ręki kartę np kredytową lub podobna plastikową i długimi ruchami, część po części wyciskać bąble na zewnątrz. Bardzo dobrym narzędziem do tego będzie ściągaczka do wody ze ścian kabin prysznicowych. Trzeba poświecić na to sporo czasu, ale warto, bo po zalaniu każdy z tych bąbli będzie bardzo widoczny. Gdy jesteśmy już pewni, że wszystkie bąble są wyciśnięte, przechodzimy do docięcia tła akwarystycznego na wymiar. Zaczynamy od końca tła, a nie od końca akwarium. Ważne! Nie nakłuwamy tła! To nigdy nie wyjdzie dobrze. Lepiej posuwistymi ruchami, jakby krojąc odciąć z każdej strony pasek nadmiaru tła. Aby tło było idealnie na wymiar, wystarczy podczas cięcia oprzeć ostrze o szkło i jechać wzdłuż niego. I to wszystko!

   Jakie tło do akwarium?

   Ja ze swojej strony polecam tło dwustronne bez kleju, montowane na zewnątrz akwarium. Po pierwsze dlatego, bo jest tanie i nie jest go szkoda, jeśli coś nie wyjdzie, albo nam się znudzi i będziemy chcieli je zmienić. Po drugie jest łatwo w montażu, w przeciwieństwie do tła z klejem. Tam jak coś nie wyjdzie, to najczęściej musimy wyszorować akwarium i kupić nowe tłu. W przypadku wersji bez kleju, a montowanym na olej, zawsze możemy je uchylić i jeszcze raz nakleić. Po trzecie, tło strukturalne montowane wewnątrz akwarium, zabiera przestrzeń naszym rybom i może reagować z wodą. Dlatego jestem zwolenniczką prostoty.

   W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy o kontaktu z naszym sklepem, a pomożemy w doborze najlepszego tła dla ciebie!
   Tła akwariowe